Přejít k hlavnímu obsahu

Automatické měření teploty spojené s čipovou identifikací osob

Propracované all-in-one řešení kombinující měření teploty osob prostřednictvím termokamery s jejich identifikací pomocí prádla značeného unikátními RFID UHF transpondéry. Řešení se skládá z řídícího počítače, termokamery pro měření teploty a zařízení pro čtení RFID transpondérů umístěných na prádle.

O systému

Měřená osoba je snímána zároveň termokamerou, která určí její teplotu, a anténou, která přečte RFID čipy na jejím oblečení. Načtením oblečení je možné přesně identifikovat osobu, o kterou se jedná, aniž by bylo zároveň nutné v systému uchovávat fotografie osob, jako by tomu bylo v případě rozpoznávání obličejů. V případě, že by se jednalo o návštěvníka, jehož oblečení není na rozdíl od zaměstnanců značeno RFID čipem, zobrazí jej systém alespoň jako neznámou osobu.

Aplikace zároveň vyhodnocuje, zda se jedná o standardní, mírně zvýšenou nebo vysokou teplotu, a o výsledku vyhodnocení informuje okolí barevným označením výsledku a zvukovým upozorněním. Informace o měření jsou zároveň uloženy do databáze, a v případě, že se jedná o vyšší než standardní teplotu, rovněž odeslány mailem na stanovenou adresu.

Hlavní funkcionality systému

• Plně automatizované měření teploty – měřená osoba se jen postaví do vzdálenosti cca 1 metru před zařízení

• Rozpoznání zaměstnanců (nebo např. klientů v případě pečovatelských služeb) pomocí RFID transpondérů na jejich prádle

• Automatické zkombinování výsledků měření teploty a rozpoznání osoby, jejich zobrazení a uložení do databáze

• Notifikace zodpovědných osob v případě zvýšené teploty

 

mereni teploty

Systém je plně funkční i SAMOSTATNĚ bez napojení na RFID technologie! Další možností je individuální napojení např. na přístupovou kartu docházkového či přístupového systému.