Jazyky

Aktuality

Navštivte nás na letošních prádelenských výstavách ...

21.9.2016
Vystavy-obr.jpg

Těšíme se na Vaši návštěvu ...
... rádi se Vám budeme věnovat


Představíme Vám letošní novinky

Pomůžeme Vám s řešením problematiky sledování pohybu prádla,
tak aby vyhovovalo právě Vašemu provozu

Byli jsme na konferenci INTERCLEAN a CEE-TEX 2015

13.11.2015

Letošní ročník mezinárodní konference INTERCLEAN 2015 s Evropským summitem CEE-TEX byl oproti minulým letům obohacen o větší počet zástupců zahraničních prádelenských asociací ze zemí CEE-TEX.

Naše společnost v rámci letošního ročníku opět prezentovala ty nejnovější trendy v oblasti RFID značení prádla, navíc jsme letos poprvé představili náš nový přístup k poskytování služeb pro prádelenské provozy.

SMART LAUNDRY

Pokusili jsme se úplně změnit úhel pohledu při navrhování řešení pro naše zákazníky ... již nechceme pouze odděleně nabízet jednotlivá zařízení, čipy, technologie, software, atd., ale chtěli bychom prádelenský provoz pojmout jako celek a při návrhu řešení poskládat jeho jednotlivé části do smysluplného celku tak, aby vyhovoval přesně potřebám konkrétního prádelenského provozu.

Vytvořili jsme koncept "CHYTRÁ PRÁDELNA",

který chceme do budoucna dále rozvíjet a díky němu jednoduše najít to správné řešení právě pro Vaši prádelnu

CHYTRÁ PRÁDELNA

Školení Helios Orange - PROSINEC a LEDEN

13.11.2015

Helios

Vážení zákazníci,
zde najdete naši aktuální nabídku na školení systému Helios Orange, tentokrát na období prosinec 2015 – leden 2016.

Zobrazit přehled školení


Všechna školení se jako obvykle konají v Plzni, v sídle naší společnosti a jsou koncipována pro malý počet uživatelů s důrazem na individuální přístup k Vašim požadavkům.

Tentokrát jsou všechna školení pouze půldenní a věříme, že jejich náplň Vás osloví. Připravili jsme pro Vás i velice přínosná školení na podporu připravovaných legislativních změn pro rok 2016 v systému Helios Orange.

Těšíme se na setkání s Vámi
Váš tým DataExpert - Helios Orange

Pozvánka na mezinárodní konferenci INTERCLEAN

22.10.2015

Vážení zákazníci, rádi bychom Vás pozvali k návštěvě našeho výstavního stánku na letošní

mezinárodní konferenci INTERCLEAN 2015 s Evropským summitem CEE-TEX

.
Logo_INTERCLEAN_2015.jpg

Konference se koná jako vždy v Brně, v hotelu Voroněž,
ve dnech 29.10. - 31.10.2015


Team DataExpert se těší na Vaši návštěvu :-)

Školení Helios Orange - PODZIM 2015

2.10.2015

Helios

Vážení zákazníci,

V naší podzimní nabídce školení systému Helios Orange najdete jak základní školení HeO určené především pro začátečníky, tak školení vybraných modulů, na kterých se seznámíte s novinkami a zajímavými řešeními v dané oblasti.

V říjnu nabízíme vybraná školení za

velmi výhodnou cenu 990,- Kč včetně DPHZobrazit přehled školení

DataExpert na CLEANEXPO ´15

11.6.2015
logo-cleanexpo-15-web_0.png

Dne 4.6.2015 jsme se zúčastnili Odborného semináře s prezentací firem CLEANEXPO ´15, který pořádá Spoločenstvo práčovní a čistiarní (SPaČ) již tradičně v Banské Bystrici, v hotelu LUX.

Přestože se naše společnost nějakou dobu již na slovenském trhu pohybuje, díky tomuto semináři jsme mohli ještě šířeji prezentovat naše služby a řešení pro zákazníky z oboru prádelenství a věříme, že se nám podařilo ještě více posílit povědomí o společnosti DataExpert a jejím portfoliu služeb na Slovensku.

PICT0003_0_0.JPG

PICT0016_0.JPG

AKCE TONERY - Duben 2015

2.4.2015

Akce TONERY-duben 2015
Tonery.jpg
Vážení zákazníci,

v měsíci dubnu pro Vás máme připravený DÁREK za Vaše nákupy spotřebního materiálu k tiskárnám na našem e-shopu http://shop.dataexpert.cz
Vaše nákupy během měsíce dubna sečteme a po dosažení určené částky Vám odešleme Váš dárek.


Dárek za 10000 Stačí nakoupit během dubna 2015 spotřební materiál za 10.000,- Kč bez DPH a pošleme Vám jako poděkování 5l soudek plzeňského piva Pilsner Urquell.
Dárek za 7000


... a nebo nakupte alespoň za 7.000,- Kč bez DPH a dostanete od nás balení 6ks x 0,5l Pilsner Urquell.Nakupujte TONERY a užijte si pěkné JARO :-)

Elektronická komunikace se správcem daně - 2015

26.1.2015

I v letošním roce se stále rozšiřují povinnosti daňových subjektů komunikovat se správcem daně elektronickou cestou. V mnoha případech správce daně sice přijme i jiné než elektronické podání, zpracuje ho, ale uloží současně pokutu ve výši min. 2000 Kč. Nemá povinnost na tuto skutečnost dále upozorňovat.


Rádi bychom Vás ujistili, že veškeré tiskopisy používané v IS Helios Orange jsou připraveny pro podání elektronickou cestou


V přiložených dokumentech najdete

V případě dotazů nebo Vašich požadavků nás prosím kontaktujte.

Novinky v DAŇOVÉ OBLASTI v roce 2015

19.12.2014

Vážení zákazníci,
v roce 2015 opět dochází k některým legislativním změnám v daňové oblasti.

Rádi bychom Vás ujistili, že informační systém Helios Orange je na tyto změny připraven a že se na nás kdykoliv můžete obrátit s případnými dotazy.


Helios
Na leden 2015 pro Vás také připravujeme školení k tomuto tématu, konkrétní termíny závisí na datu vydání aktuální verze HeO s těmito změnami a budou včas vypsány na našich webových stránkách.

Nejdůležitější legislativní změny v roce 2015:


... Od ledna začnou platit tři sazby DPH
Jedna z nejvýznamnějších změn pro živnostníky v daňové oblasti se bude od roku 2015 týkat hodnoty daně z přidané hodnoty (DPH).
Na léky, knihy a takzvanou nenahraditelnou dětskou výživu se bude od roku 2015 vztahovat sazba DPH jen 10%.
Základní sazba daně nadále zůstává ve výši 21%, stejně jako dosavadní snížená sazba ve výši 15%. Nová desetiprocentní sazba tedy rozšíří počet sazeb na tři. U knih a také hudebnin se má desetiprocentní sazba vztahovat jen na publikace, u nichž podíl plochy reklamy nepřekročí 50 procent. Nepatří sem noviny, časopisy, omalovánky či kartografické výrobky.
Nenahraditelnou dětskou výživu definuje navrhovaná příloha zákona jako výživu pro kojence, tedy děti do ukončeného dvanáctého měsíce věku, a malé děti, tedy děti od ukončeného jednoho roku do ukončeného třetího roku věku. Konkrétněji jsou definovány ve vyhlášce ministerstva zdravotnictví o potravinách určených pro zvláštní výživu.
Struktura daňového přiznání se nezmění a do řádku snížená sazba daně se bude uvádět základ daně i daň první i druhé snížené sazby daně, tedy 10% a 15%. (Zdroj: BusinessInfo.cz)... Přehled významných změn v dani z příjmu fyzických osob pro rok 2015:
 • Obnovení možnosti uplatnění slevy na dani pro pracující důchodce dle §35ba odst. 1 písm. a) zákona o dani z příjmu

 • Zvýšení daňového zvýhodnění na druhé, třetí a další vyživované dítě dle §35c ZDP (pro 2015: ve výši na jedno dítě v částce 13 404 Kč, ve výši na druhé dítě v částce 15 804 Kč, ve výši na třetí dítě a další v částce 17 004 Kč)

 • Omezení v nastavení výdajových paušálů pro osoby samostatně výdělečně činné
  • a) u činností spadajících do paušálů ve výši 80 % (§ 7 odst. 7 písm. a) ZDP) bude absolutní výše odpočtu prostřednictvím paušálu omezena 1,6 mil. Kč (tedy maximálním možným odpočtem rovným 80 % z mezního příjmu stanoveného ve výši 2 mil. Kč)

  • b) u činností spadajících do paušálů ve výši 60 % (§ 7 odst. 7 písm. b) ZDP) bude absolutní výše odpočtu prostřednictvím paušálu omezena 1,2 mil. Kč (tedy maximálním možným odpočtem rovným 60 % z mezního příjmu stanoveného ve výši 2 mil. Kč).
 • Zdanění příspěvků zaměstnavatele v případě předčasného výběru pojistného na životní pojištění dle §6 odst.9 písm. p) bod 3, §15 odst.6 zákona o dani z příjmu

 • Omezení osvobození majetkového prospěchu zaměstnance z bezúročné půjčky do výše 300 000 Kč dle §6 odst.9 písm. v) zákona o dani z příjmu

 • Zahraniční agentury práce, které mají na území České republiky zřízenu organizační složku a povolení k pronájmu pracovní síly, budou zdaňovat tuto pracovní sílu prostřednictvím organizační složky dle §38c, § 6 odst. 2, 38h odst.10 zákona o dani z příjmu

 • Opět budou samostatným základem daně podléhajícím srážkové dani pouze příjmy autorů za příspěvky do novin, časopisu, rozhlasu nebo televize. Tak tomu bylo do konce roku 2013, změna je pouze ve výši příjmů z původních 7 000 na 10 000 Kč dle § 7 odst. 6 zákona o dani z příjmu

 • Daňové přiznání již za rok 2014 nebude muset podávat poplatník - fyzická osoba, u níž se zvýšila během roku o solidární zvýšení daně pouze záloha na daň. Povinnost podat daňové přiznání bude pouze v případě, že se o tohoto poplatníka zvyšuje o solidární zvýšení daň za zdaňovací období dle § 16a zákona o dani z příjmu

 • Nové ustanovení 38v zavádí poplatníkům daně z příjmů fyzických osob novou oznamovací povinnost, týkající se osvobozených příjmů. Poplatník bude oznamovat každý osvobozený příjem (jednotlivý příjem), a to do konce lhůty pro podání daňového přiznání za zdaňovací období, ve kterém příjem obdržel. Oznamuje se příjem, který je od daně z příjmů fyzických osob osvobozen a je vyšší než 5 000 000 Kč – příjem se posuzuje jednotlivě dle § 38v zákona o dani z příjmu

 • Mění se lhůty spojené s ročním zúčtováním – navrácení v původní stav, tzn. roční zúčtování záloh do 31.3., vrácení přeplatků se zúčtování mzdy za březen dle §38ch zákona o dani z příjmu

 • Zavádí se nová sleva na dani za umístění dítěte v předškolním zařízení pro děti dle § 35ba odst. 1 písm. g) a § 35bb zákona o dani z příjmu