Languages

Suppliers and partners

Asseco Solutions, a.s.

Helios Partner Asseco Partner

Asseco Solutions, a.s. - the third most important producer of corporate information systems in the Czech market.
Grouping Asseco Solutions was founded in 2009 by merging the major suppliers of ERP - Slovak company Datalock and Czech company LCS International, under a common name - Asseco Solutions.
Group's ambition is to become a stable and competitive software center, providing complete ICT services in Central and Eastern Europe. At the same time wants to become a group of locally advanced ICT-based companies that will create a federal structure with enhanced local specifics.
Company DataExpert s.r.o. is a Certified Partner for products Helios Orange and Helios Red.

www.assecosolutions.eu

DATAMARS SA

DATAMARS SA

Datamars company is a leading manufacturer of high performance RFID solutions. The company has developed a wide range of solutions for mass anti-collision identification transponders with RFID readers and antennas and is currently the market leader in animal and textile identification. Thanks to a fully integrated product portfolio, technological innovations and a thorough understanding of customer requirements gained Datamars global reputation of quality and performance. As a company specializing in RFID technology, Datamars works with strong partners and has built a global distribution network in each of its target markets. Datamars at its offices in Europe, Asia and America employs more than 160 employees. Headquarters and management company located in Lugano, Switzerland.
Company DataExpert s.r.o. is the EXCLUSIVE REPRESENTATIVE for Czech Republic.

www.datamars.com

Hewlett-Packard

hp.jpg

Hewlett-Packard Company is a leading global provider of solutions and services for computing, and imaging.
Company DataExpert s.r.o. has the status of "PREFERRED PARTNER".

www.hp.cz

t+t netcom

t+t netcom

The company t+t netcom AG develops and produces professional industrial "handheld" devices suitable for use in extreme conditions. With these devices it is possible to realize a complete wireless mobility solutions for warehouse, logistics or manufacturing processes. Portable "handheld" computers allow mobile data and informations collection and their on-line sharing with a central information system. The company t+t netcom has in this area many years of experiences. In its business strategy company prefers high development standards, developing a quality network of business partners and especially the superior customer support in all phases of the project.

www.tt-netcom.com

Pragoperun spol. s r.o.

Pragoperun

Pragoperun company is currently among the largest and strongest companies in field the technology of laundry on the Czech and Slovak markets. The main activity are commercial and support services oriented and dedicated exclusively to industrial laundries. The company provides in this area all services, from counseling and screening, through the supply and installation of machines, operator training, maintenance and service to the delivery of spare parts and supplies, and securing funding.

www.pragoperun.cz

Cisco Systems

cisco.jpg

Společnost Cisco Systems, Inc. (NASDAQ: CSCO) je vedoucí světovou společností v oblasti sítě Internet. Mezi produkty společnosti Cisco patří směrovače, přepínače sítí LAN a ATM, servery pro přístup vytáčenou linkou a software pro správu sítí. Tyto produkty pracují s operačním systémem IOS společnosti Cisco a spojují zeměpisně rozptýlené sítě LAN, WAN a IBM.

www.cisco.cz

Microsoft

obrazek_uvod.jpg

Společnost Microsoft je nejvýznamnější světovou firmou v oblasti softwaru, služeb a internetových technologií pro osobní i obchodní využití. Společnost nabízí širokou škálu produktů a služeb k použití kdykoli, kdekoli a na jakémkoli zařízení.

www.microsoft.com

DNS a.s.

DNS

Společnost DNS a.s. je jedním z nejvýznamnějších distributorů s přidanou hodnotou IT technologií a projektů, působících na českém trhu. Působí jako prostředník mezi výrobci technologií a sítí autorizovaných obchodních partnerů (resellerů), kteří dodávají IT řešení koncovému zákazníkovi. Společnost DNS a.s. je součástí skupiny eD’ system Czech. Služby, které poskytuje svým zákazníkům, svým rozsahem pokrývají kompletní cyklus přípravy a realizace IT projektů.

www.dns.cz

AT Computers, a.s.

AT Computers

Společnost AT Computers, a.s. je jednou z nejvýznamějších distribučních společností v České republice nabízejících ICT zařízení, spotřební elektroniku a výrobky mobilních technologií. Společnost nabízí vyvážené a komplexní portfolio produktů všech významných světových výrobců. Navíc vyrábí vlastní, vysoce kvalitní osobní počítače, servery a průmyslové stanice.
Společnost DataExpert s.r.o. je OBCHODNÍM PARTNEREM společnosti AT Computers, a.s.

www.atcomp.cz

Eset software spol. s r.o.

ESET ESET Bronze Partner

Společnost ESET je světovým producentem bezpečnostního software pro firemní klientelu i koncové uživatele a věnuje se boji proti vznikajícím počítačovým hrozbám. Produkty ESET patří mezi nejpokročilejší bezpečnostní softwarová řešení na světě.
Společnost DataExpert s.r.o. má status "BRONZE PARTNER" ESET.

www.eset.cz

Návrh a realizace: SlusnyWeb.cz - Tvorba webových stránek