Jazyky

Systémy pro školy

Moderní identifikační systém pro školy nabízí účinný nástroj umožňující lepší spolupráci rodičů a pedagogů při výchově dětí, poskytuje vysoký stupeň zabezpečení a vysoký komfort užívání s možností následného rozvoje komplexního identifikačního systému.

Systém pro školy Systém pro školy Systém pro školy

Čipová karta zaručuje větší bezpečnost a komfort při pobytu dětí ve škole

Čipová karta jako plnohodnotný průkaz studenta/učitele nabízí široké využití ve škole i v mimoškolním prostředí. Student ji může používat pro vstup a odchod ze školy, pro objednávání a odebírání stravy, pro zamykání šatní skříňky a pro další různé činnosti v rámci školy.
Ve spojení s ISIC/ITIC umožňuje karta čerpat benefity s tím spojené, může nahrazovat stávající průkazy dopravních podniků, průkazky do veřejných knihoven a dalších sportovních a kulturních zařízení.Popis systému

Technické řešení systému je na velmi vysoké úrovni a zaručuje rozvoj systému do budoucna a tím i ochranu Vaší investice.
Vysoce sofistikované stavebnicové řešení umožňuje postupnou realizaci komplexního systému v závislosti na konkrétních potřebách a investičních možnostech jednotlivých škol a školských zařízení. Postupná implementace probíhá bez omezení funkčnosti stávajícího systému.
Identifikační systém a systémy EZS, EPS, CCTV lze integrovat do systému řízení a monitorování inteligentních budov.

Kontrola přítomnosti žáka ve škole

Jednou z nejdůležitějších funkcí identifikačního systému pro školy je možnost, kdy se mohou rodiče prostřednictvím počítače a internetu prakticky kdykoliv přesvědčit o tom, zda a kdy jejich dítě přišlo do školy. Tím je zajištěna nejen větší bezpečnost dítěte, ale je možné tak předejít i případnému záškoláctví a v širším kontextu působit i v rámci protidrogové prevence.
Rodičům stačí přístup na internet, prohlížeč Explorer 5.5 a vyšší a pochopitelně přihlašovací údaje a přístupové heslo, které umožní kontrolovat konkrétního studenta.

Školní stravování

Další důležitou výhodou systému je možnost komfortního on-line objednávání stravy a opět možnost se prostřednictvím internetu přesvědčit, zda si dítě objednanou stravu skutečně odebralo ve školní jídelně.
Tím se zároveň i zefektivňuje chod školních jídelen. Systém má propracované vazby na skladové hospodářství a pochopitelně obsahuje řadu tiskových sestav, které požaduje po škole její zřizovatel. Systém pochopitelně nabízí propojení s bankou a jednoduchou správu účtů strávníků.

Zabezpečení šaten

Pomocí stejné identifikační karty je možné zamykat šatní skříňky a tím zvýšit ochranu osobního majetku žáků či učitelů. Pro toto řešení se využívá bezkontaktní elektronický bateriový čipový zámek, který je určen pro šatní zámky či pro kartotéky a jiné skříně, které je potřeba zamykat pohodlně a hlavně bezpečně.

Kontrola vstupu a vjezdu do objektu

Celý systém je možno doplnit systémem kontroly vstupu do školy či vybraných prostor a tím zvýšit celkovou bezpečnost prostor školy.
Doplnění systému o systém kontroly vjezdu prostřednictvím identifikační karty či dálkového ovladače zvyšuje komfort a mnohdy i zabezpečení prostor pro učitele či dodavatele školy.

Další možnosti použití

Identifikační terminál lze využít také ve školních knihovnách, kopírovacích centrech a dalších zařízeních školy.

Zpět na úvod

Návrh a realizace: SlusnyWeb.cz - Tvorba webových stránek