Jazyky

Charakteristika systému ENcontrol

logo_0_0.jpg

Jedinečný inteligentní systém vyvinutý společností ENcontrol umožňuje sledování a řízení spotřeby energií v domácnostech i firemních objektech.

Systém trvale zvyšuje komfort uživatelů a bezpečnost osob i majetku a současně snižuje náklady spojené s vlastnictvím a provozováním objektů určených k bydlení či podnikání.


OBJEDNAT v e-shopuPro koho je systém vhodný?

Rodinne domy a byty Rekreacni objekty Majitel FVE Spravce objektu Hotely a penziony Kancelarske objekty Pradelny Verejne


Hlavní přínosy

 • Programování požadovaných událostí v objektu, dálkové změny v programu
 • Operativní (i dálkové) řízení „objektu“ přes mobil nebo internet
 • Signalizace stavu a průběžné monitorování situace v objektu, alarmy
 • Monitorování spotřeby celého objektu a vybraných spotřebičů, archiv událostí a naměřených hodnot, následné analýzy
 • možnost měření i trojfázových spotřebičů a pevně připojených spotřebičů přímo v rozvaděči
 • Zobrazování statistik a odběrových diagramů
 • Optimalizace provozu, sazeb, velikosti jističe, diagramu spotřeby apod.
 • Kontrola kvality dodávky
Zpět na úvod


Co Vám nabízíme?

 • Prodej komponentů ENcontrol pro dlouhodobé zvyšování pohodlí, úspor energií a bezpečnosti
 • Pronájem systémů ENcontrol v potřebném rozsahu pro jednorázovou analýzu nebo krátkodobé měření skutečné spotřeby
 • Odbornou montáž systémů
 • Analýzu a vyhodnocení naměřených dat, sestavení vhodných doporučení
 • Následné poradenství
Zpět na úvod


Charakteristika systému

ENcontrol-Certifikat_CEEP Systém je navržen tak, aby byl velice snadno nastavitelný, modifikovatelný a spravovatelný. Jeho jednotlivé součásti, ať už hardwarové nebo softwarové, byly vyvinuty s použitím moderních a ověřených technologií.

Systém je otevřený i dalším výrobcům - je možné k němu připojit jakákoliv čidla s reléovým bezpotenciálovým výstupem (například snímače pohybu, teploměry, vlhkoměry…) a jakákoliv další zařízení s vlastní logikou, která komunikují prostřednictvím aplikačního protokolu systému Encontrol.
Technicky se jedná o soubor speciálně vyvinutých elektronických a softwarových prvků tvořících „nadstavbu“ nad elektroinstalací objektu. Jeho využití však není omezeno jen na elektrická zařízení. Funkcionalitou má systém nejblíže k řešením známým jako „smart homes“.

Důsledně přitom plní následující požadavky stanovené již v konceptu systému:

PRINCIP STAVEBNICE - možnost snadného rozšíření systému bez dalších nákladů od miniaturních aplikací až po náročná řešení rozsáhlejších objektů a odstranění duplicit s existujícími specializovanými systémy (regulace, signalizace, alarmy, apod.)
OTEVŘENOST SYSTÉMU - možnost připojení libovolných zařízení a rozšiřování funkcionality připojením čidel nebo akčních členů jiných výrobců (např. teploměrů, vlhkoměrů, detektorů kouře, pohybu, intenzity světla, apod.)
SNADNÁ INSTALACE A OBSLUHA - možnost nasazení do nových i stávajících objektů bez potřeby stavebních zásahů ve velmi krátkém čase. Obsluha i nastavení systému neklade žádné zvláštní nároky ve srovnání s jinými vymoženostmi současných domácností
TRVALÉ MĚŘENÍ SPOTŘEBY energie vybraných spotřebičů je bezesporu další výhodou oproti existujícím systémům. Poskytuje data pro posouzení efektivity využití spotřebičů, vhodnosti zvoleného tarifu dodavatele energie, optimalizaci nákladů i kontrolu kvality dodávky. Za určitých okolností se ve střednědobém horizontu náklady vynaložené na pořízení systému vrátí pouze ve formě dosažených úspor v platbách za energie.

Více informací najdete na www.encontrol.cz
Zpět na úvod


Certifikovaní instalační PARTNEŘI

Zpět na úvod


Technická koncepce a základní komponenty systému

Technologie síťové komunikace mezi jednotlivými komponenty je bezdrátová v pásmu 2,4GHz a je plně standardizována.
Právě to umožňuje velmi rychlou a snadnou instalaci a změny nastavení; je samozřejmě ošetřena proti rušení a neoprávněnému přístupu. Její přibližný dosah odpovídá standardu ZigBee - 30 metrů v budovách (3 zdi nebo 2 podlahy) a až 150 metrů ve volném prostoru. To umožňuje sestavit i rozlehlý funkční systém při použití pouze několika málo komponentů. Přitom je dbáno na minimální vlastní spotřebu a minimalizaci elektromagnetického smogu. Systém umožňuje automatickou výstavbu sítě (při prvním zapnutí nebo změně komponentů) a dynamickou rekonfiguraci sítě, která je důležitá při výpadku některého z komunikačních členů.

Všechny prvky systému jsou tzv. "persistentní" - tj. buď mají vlastní zálohované napájení nebo si "pamatují" svůj stav před případným výpadkem napájení a umí se do tohoto stavu po jeho obnově automaticky obnovit.

Technicka_koncepce_0.jpg

Systém sestává a) z centrální řídící jednotky, která zasílá povely a přijímá různé signály, a b) z okolních satelitních spínačů/měřičů/čidel, které pokyny vykonávají nebo zasílají určené signály. Do jednoho systému s jednou centrální jednotkou může být v rámci jedné sítě připojeno až 1000 satelitů.

Centrální jednotka je malý počítač s připojeným speciálním komunikačním modemem. Je navržena tak, aby měla minimální vlastní spotřebu a moderní design s dotykovou plně barevnou obrazovkou (nepreferuje-li zákazník levnější variantu bez dotykové obrazovky). Může být instalována například na stěnu obývacího pokoje. Buď přímo z centrální jednotky nebo z jiného prvku systému (např. z uživatelova osobního počítače) je možné celý systém jednoduše ovládat a navíc spouštět i jiné aplikace (třeba automaticky zobrazovat uživatelovy fotografie, používat obrazový a hlasový záznamník a ve spojení s internetem použít centrální jednotku jako internetový telefon nebo videofon).

Satelit je, jak již název napovídá, malé elektronické samostatně fungující zařízení, které komunikuje s centrální jednotkou. Toto zařízení je sestaveno z mikropočítače, komunikačního modemu a dále podle své funkce ze spínačů, měřičů nebo jiných specifických čidel.

CJ-PC-AIO-centralni_jednotka.jpg CJ-MOD-USB-komunikacni_modem.jpg CJ-GSM-USB-_brana.jpg aplikace1_0_0.jpg
Centrální jednotka
s dotykovou obrazovkou
Komunikační modem GSM brána Softwarová aplikace

SP-MS1F-Z-Spinac_a_meric_do_zasuvky_0.jpg SP-MSB-DIN-detektor_na_DIN_listu_0.jpg SAP-MS3F-DIN-3xdetektor_na_DIN_listu_0.jpg SA-HKA-BAT-bateriovy_termostat_0.jpg
Spínač a měřič do zásuvky Spínač, měřič a detektor kontaktu na DIN lištu Ztrojený spínač a měřič na DIN lištu Bateriový termostat a detektor kontaktu


Zpět na úvod


OBJEDNAT v e-shopu

Návrh a realizace: SlusnyWeb.cz - Tvorba webových stránek